اقدامات قبل از جراحی بینی + توصیه های کلیدی

هر فرد با توجه به وضعیت زندگی خود نیاز به برنامه ریزی و بررسی برخی اقدامات و آمادگی پیدا کردن نسبت به هر موضوعی دارد تا مشکل غیر منتظره ای بوجود نیاید و همه چیز مطابق برنامه پیش برود. جراحی بینی نیز از این قاعده خارج نیست و شما بایستی برخی اقدامات قبل از جراحی بینی را انجام دهید تا آمادگی کافی برای مواجه شدن با این پروسه را پیدا کنید و نهایتاً نتیجه به دلخواه شما پیش برود. متاسفانه اکثر بیماران به دلیل نا آگاهی در این زمینه ، توجهی به این مورد ندارند ، در حالی که آمادگی قبل از پروسه ارتباط مستقیم با روند و نتیجه آن دارد. به همین دلیل ، بهتر است به آن توجه بیشتری کنید و برای زیباتر شدن خود را از قبل آماده سازید. همانطور که بهترین جراحان می گویند ، انجام درست این مراحل می تواند سرنوشت ساز باشد. برای کسب اطلاعات درست و کافی می توانید با مطالعه این مقاله از دکتر جواد یزدانی ، بهترین جراح بینی در تهران ، به علم مورد نیاز دست یابید.

اقدامات قبل از جراحی بینی - دکتر یزدانی

اقدامات قبل از جراحی بینی _ نکات مهم برای یک هفته قبل از عمل

یکسری نکات با توضیحات کامل وجود دارند که شما باید در بازه زمانی یک هفته قبل از عمل ، این اقدامات قبل از عمل بینی را انجام دهید تا آماده ترین حالت را داشته باشید ، به توصیه بهترین جراح بینی در تهران ، برخی از این نکات عبارتند از:

استراحت زیاد داشته باشید : به طور کلی بدن برای تحمل عمل و داشتن نیروی کافی در طول پروسه و همچنین بازیابی بعد از جراحی نیاز به انرژی دارد. برای بدست آوردن این نیرو ، شما نیاز دارید قبل از پروسه به خوبی استراحت نمایید ، در این صورت یک دوره نقاهت بسیار راحت و بی دردسری را تجربه خواهید کرد.

صورت خود را کاملاً تمیز نگهدارید : یکی از مهم ترین اقدامات قبل از جراحی بینی تمیز بودن سطح پوست شما است ؛ در نتیجه باید حداقل روزی دو بار صورت خود را قبل از عمل بشویید. برای اینکار بهتر است از پاک کننده های بسیار ضعیف و سطحی استفاده نمایید. البته برای نظافت بیشتر ، از لایه بردارهای پوستی استفاده کنید تا پوست مرده نیز از بین برود.

مصرف مایعات بیش از حد معمول : یکی از حیاتی ترین اقدامات قبل از عمل زیبایی بینی ، مصرف آب بسیار زیاد است. شما باید در این روزهای آخر قبل از عمل ، تقریباً به صورت روزانه ، دو برابر حد معمول آب مصرف نمایید تا پروسه را برای بدن شما بسیار راحت کند.

از برنامه ریزی های خود نیز جلوتر باشید ک به نقل از دکتر یزدانی ، جراح بینی خوب تهران ، برای برخی از اقدامات قبل از جراحی بینی حتماً باید پیشتر برنامه ریزی داشته باشید تا خیال شما از آن راحت باشد. پروسه عمل بینی ، یک جراحی سرپایی است ؛ یعنی شما در همان روز پروسه می توانید به منزل بروید و بعد از عمل ، بهترین دکتر بینی بررسی و ارزیابی کلی بر شرایط و وضعیت شما انجام می دهد تا از سلامت کامل شما اطمینان حاصل کند. به همین دلیل ، از آنجایی که شما بعد از عمل نمی توانید رانندگی کنید  یک فرد و همراه مورد اعتماد  باید در کنار شما باشد تا رفت و آمد شما را بر عهده بگیرد ؛ به عنوان مثال ، یکی از اعضای خانواده یا دوست و آشنا می توانند گزینه مناسبی باشند. شاید ندانید ولی این مورد ، یکی از مهم ترین اقدامات قبل از جراحی بینی است که نیاز به برنامه ریزی و پیگیری فبلی دارد و در صورتی که شخصی را برای اینکار هماهنگ نکرده باشید ، پزشک به شما اجازه بازگشت به منزل را نخواهد داد تا زمانی که یک شخص برای ترخیص شما بیاید. دلیل این کار اینست که شما تحت تاثیر داروهای بی حسی یا بیهوشی ممکن است دچار سرگیجه یا بیحالی شوید و به هیچ وجه نباید به تنهایی روانه منزل شوید یا رانندگی کنید. 

داروهای مورد نیاز خود را آماده کنید : در دوره ریکاوری به یکسری داروهای مورد نیاز خود و داروهایی که پزشک تان در تهران یا محل مورد سک.نتتان آنها را تجویز می کند نیاز دارید. در نتیجه ، یکی از اقدامات قبل از جراحی زیبایی بینی اینست به دارو خانه مراجعه کنید و تمام داروهای مورد نیاز خود را تا پایان دوره ریکاوری تهیه نمایید. این مورد نیز بسیار مهم است ؛ زیرا شما بعد از عمل رینوپلاستی ، برای تهیه دارو نمی توانید به داروخانه بروید و به کمک شخصی نیاز خواهید داشت ، به همین دلیل بهترین راه ، تهیه آنها از قبل است.

وعده غذایی از قبل آماده داشته باشید : بعد از این عمل زیبایی ، امکان دارد هفته ها و ماه ها زمان ببرد تا شما به حالت پایدار برسید ، در نتیجه باید یکسری از موارد مورد نیاز خود را از قبل برای این دوره آماده کنید. به عنوان نمونه ، از موارد دارادی اولویت در مبحث اقدامات قبل از جراحی بینی ، وعده غذایی شما است. طبق توصیه بهترین پزشک بینی ، ترجیحاً قبل از انجام عمل ، تعدادی وعده مقوی ، مناسب و آماده برای دوره ریکاوری خود آماده کنید تا دیگر نیازی به حاضر کردن غذا نداشته باشید و بتوانید به راحتی ریلکس کنید و از استراحت کردن لذت ببرید. برای راحتی خود و دیگران هم که شده از قبل برای این کار تدارک ببینید.

با پزشک مشورت و صحبت داشته باشید : از اولی ترین اقدامات قبل از عمل بینی ترتیب دادن جلسه ملاقات با پزشک در تهران یا شهر انتخابی شما است و باید با پزشک خود تمام مواردی مانند محدودیت ها و باید و نبایدهای مهم را مرور کنید و از او در رابطه با هر چیز که نیاز دارید سوال نمایید. همچنین پزشک نیز در تمام مراحل همراه شما خواهد بود و راهنمایی های مورد نیاز شما را در اختیارتان می گذارد.

اقدامات قبل از جراحی بینی - دکتر جواد یزدانی

اقدامات قبل از جراحی بینی _ یک روز قبل از عمل 

نکات مهم و کلیدی وجود دارد که باید قبل از عمل بینی ، به آنها توجه داشته باشید و بایستی در روز قبل از عمل رینوپلاستی انجام شوند. این اقدامات عبارتند از:

ناشتا باشید : برای انجام این عمل ، معمولاً از بیهوشی عمومی برای شما استفاده می شود و در نتیجه بسیار مهم است که شما از قبل از نیمه شب تا پیش از جراحی هیچ گونه مواد خوراکی مصرف ننمایید. این کار از جمله اقدامات قبل از جراحی بینی است و برای سلامت و امنیت بیشتر خود در طول پروسه باید انجام دهید و به همین دلیل است که قبل تر به شما گفته شد که مصرف آب و مواد مغذی خود را قبل از جراحی زیاد کنید.

آرایش نکنید : همانطور که اشاره شد ، یکی از مهم ترین و اولین موارد ، تمیز نگهداشتن سطح پوست قبل از جراحی بود. در نتیجه ، از جکله اقدامات قبل از عمل بینی این است که شما باید از استفاده از هر گونه لوازم آرایشی بهداشتی ، بر روی پوست خودداری کنید و قبل از رفتن به محل مشخص شده ، برای انجام جراحی بینی ، صورت خود را به خوبی بشویید. همچنین ، آقایان بر روی شمانیز باید صورت خود را به خوبی و به شکل کامل اصلاح نمایند تا مشکلی ایجاد نشود.

لباس مناسب انتخاب کنید : در مبحث اقدامات قبل از جراحی بینی ، توصیه بهترین پزشک در تهران ، انتخاب لباس مناسبی است که بعد از عمل به راحتی بتوانید آن را تعویض کنید. در طول پروسه ، شما لباس مخصوص جراحی را بر تن خواهید داشت و مورد مهم این است که شما باید بعد از عمل آن را عوض کنید و لباس مناسب خود را بپوشید. به همین دلیل بهتر است لباس هایی که انتخاب می کنید ، راحت و آزاد باشند تا در حین عوض کردن آن ، بعد از عمل ضربه یا فشاری به بینی شما وارد نشود و دچار آسیب و مشکل دیگری نشوید. از اینرو ، به عنوان مثال توصیه می شود ، یک پیراهن دکمه دار بپوشید تا حین تن کردن آن برخوردی با سر شما نداشته باشد و به راحتی بتوانید آن را بر تن کنید.

دکتر جواد یزدانی

دکتر جواد یزدانی

دکتر جواد یزدانی یکی از برجسته‌ ترین جراحان و متخصصان گوش ، حلق و بینی در تهران است. وی با سال ها تجربه در زمینه‌ جراحی‌ های پیچیده و درمان‌ های نوین ، به یکی از چهره‌های معتبر در این حوزه تبدیل شده است. دکتر یزدانی همواره دانش و مهارت‌ های خود را به‌ روز نگه می‌ دارد و به دلیل دقت و تعهدش به بیماران ، مورد تحسین و اعتماد بسیاری از آنان قرار گرفته است.

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: