جراحی بینی بسته

تغییر در ظاهر بینی بدون هیچ گونه برش در پوست بینی و جراحت ، بی شک گزینه‌ ای محبوب است که پر طرفدار می باشد. این روش دقیقا با ایجاد شکاف‌های درون سوراخ بینی ، مشکلاتی همچون افتادگی موجود در نوک بینی ، برآمدگی و یا قوز های کوچک و غیره را رفع می کند. در این مقاله از جراحی بینی بسته توسط بهترین جراح بینی تهران دکتر جواد یزدانی تهیه شده است به تمام نکات ، مزایا و عوارض این متد می پردازیم.

 

جراحی بینی بسته - دکتر جواد یزدانی در تهران

 

 

عمل بینی بسته در تهران

پزشک در این روش با ایجاد برش ‌های سطحی در داخل بینی ، جراحی بینی بسته را با حداقل عوارض جانبی ، انجام می دهد و به رفع نواقص ظاهری بینی می پردازد. پزشک در این صورت پوست بینی را توسط ابزاری مخصوص از ساختمان بینی جدا کرده و آن را بالا نگه می ‌دارد تا تغییرات مورد نیاز در اصلاح نواقص بینی انجام شود. اینکه جراحی بینی با متد بسته انجام شود یا باز، به انتخاب یک جراح متبحر بستگی دارد تا با مهارت و تجربه بالای این متخصص ، انتخاب نوع تکنیک جراحی را تشخیص داده شود. اخذ نتیجه مطلوب از این روش به مهارت بالای جراح بستگی دارد که در پی آن خبری از جای زخم و بریدگی بر روی پوست نمی باشد.

کاربرد جراحی بینی بسته

این روش کم تهاجمی به جهت تغییر شکل بینی با حداقل عوارض صورت می گیرد که بدون ایجاد برش در سطح پوست انجام می ‌شود. از این رو جای هیچ گونه اسکاری پس از عمل باقی نمی‌ ماند. کاربرد مهم این متد ، برطرف شدن مشکلات زیر می باشد :

 1. انحراف بینی
 2. رفع پولیپ بینی
 3. درمان مشکلات تنفسی
 4. درمان و اصلاح دفرمگی موجود در ظاهر بینی

کاندیدای مناسب عمل بسته بینی

این متد در اصلاح ایرادات جزئی در ظاهر بینی توصیه می ‌شود. به همین جهت تنها اشخاصی می ‌توانند جراحی بینی بسته را انجام دهند که پل و نوک بینی متناسب و متقارنی داشته باشند. از این رو هدف مهم رینوپلاستی بسته ، از بین بردن نواقص کم موجود در ظاهر بینی می باشد.

 • تمام اشخاصی که از لحاظ روانی و جسمی سالم می باشند.
 • متقاضیانی که به پیوند غضروفی کمتری نیاز دارند.
 • اشخاصی که قصد اصلاح تیغه بینی خود را دارند.
 • افراد سن بالا که از عوارض عمل بینی باز مثل خونریزی به دور باشند.

چه کسانی نباید عمل بسته بینی انجام دهند؟

مراجعین که ایرادات موجود در ظاهر بینی آن‌ ها زیاد بوده و نمی ‌توانند کاندیدای مناسبی برای این متد زیبایی باشند چرا که در این متد ، جراح دیدی کافی به تمام ساختار بینی را ندارد. بهتر است در برطرف شدن نواقص بزرگ ‌تر با جراحی بینی باز ، انجام این فرایند حساس ، مورد استفاده قرار گیرد.

مزایای عمل بینی بسته

از جمله مزایای جراحی بینی بسته ،  موارد زیر است که عبارتند از :

 1. طول عمل کوتاه‌
 2. دوره بهبودی و نقاهت کمتر
 3. عدم جای زخم و اسکار بر روی پوست
 4. التهاب ، درد و خونریزی کمتر
 5. ظاهری طبیعی به‌ این جهت که جای بخیه نمی ‌ماند.
 6. عوارضی کم در افراد سن بالا

مدت زمان عمل بسته بینی

بسته به هدف این پروسیجر ، مدت زمان جراحی بینی بسته نیز متفاوت می باشد که به‌ طور متوسط یک تا دو ساعت به طول می‌ انجامد.

آیا جراحی بینی بسته بدون تامپون است؟

کنترل خونریزی رینوپلاستی در گذشته ، پیش از گچ گرفتن بینی ، جراح را ملزم به قرار دادن دو فیتیله و یا تامپون به درون سوراخ بینی می‌ کرد که خوشبختانه به جهت پیشرفت تکنولوژی و روش جدید اسپلینت بینی ، نیازی به تامپون نمی باشد. این متد بدون تامپون و یا اسپلینت بینی از جنس سیلیکونی بوده تا فرد احساس درد و ناراحتی نکند.

آمادگی پیش از عمل بسته بینی

یکی از مراحل با اهمیت آمادگی پیش از جراحی بینی بسته ، یافتن جراح متخصص و مجربی است که اطمینان کاملی از نتیجه کار داشته باشد. از جمله اقدامات مهم آمادگی قبل از رینوپلاستی بسته ، عبارتند از :

 • ۸ ساعت قبل عمل از آشامیدن و خوردن ، پرهیز کنید.
 • هر گونه اکسسوری و یا زیورآلات را از بدن خود بیرون آورید.
 • مصرف آب کافی و هیدراته کردن بدن تا مدت زمان ۴ روز پیش از عمل.
 • همچنین لاک ناخن پاک شده و یا اگر کاشت است ، از قبل آن را ریمو کنید.
 • بهتر است بیمار شب پیش از عمل دوش گرفته و از هیچ گونه لوسیون و یا مواد آرایشی استفاده نکند.
 • قطع مصرف برخی داروها، دخانیات و الکل تا دو هفته قبل از عمل ، به جهت جلوگیری از مختل شدن گردش خون توضیه می شود.

عوارض و خطرات جراحی بینی بسته

همان طور که گفتیم این تکنیک کم عوارض است اما نمی‌ توان گفت که بی عیب و نقص می باشد. با توجه به اینکه جراح در این روش نمی‌ تواند ساختار درونی بینی را به طور کامل مشاهده کند ، نسبت به روش باز ، تسلط کمی دارد. پس برای انجام این پروسه زیبایی با روش بسته ، می بایست دکتری با مهارت کافی را انتخاب کرد. زیرا این متد صرفا به جهت اصلاح نقص های جزئی بوده می باشد. عدم تسلط کافی پزشک به ساختار بینی ، خطرناک بوده زیرا در این صورت به نواحی دیگر بینی آسیب می رساند. از این رو تخصص و مهارت جراح اهمیت وافری در پیشگیری از عوارض و خطرات این متد را دارد. عوارض عمل بینی با روش بسته شامل :

 1. التهاب
 2. عدم قرینگی بینی
 3. زخم داخل بینی
 4. مشکلات تنفسی
 5. حس کیپ شدن و گرفتگی بینی

بهترین جراح بینی با تکنیک بسته

درست است که جراحی بینی بسته از دوره بهبودی کمتری برخوردار است و از جای زخم و بخیه آن خبری نیست اما انتخاب بهترین جراحی بینی با تکنیک بسته نیز با اهمیت است زیرا پزشک در این پروسه ، ساختار داخلی بینی را مشاهده نمی کند. از این رو بهتر است که در انتخاب بهترین جراح بینی با متد بسته تحقیق میدانی کاملی انجام دهید و از سابقه ، مهارت و تخصص پزشک مطمئن شوید تا از نتیجه مثبت عمل خود رضایت کامل را اخذ کنید.

دکتر جواد یزدانی

دکتر جواد یزدانی

دکتر جواد یزدانی یکی از برجسته‌ ترین جراحان و متخصصان گوش ، حلق و بینی در تهران است. وی با سال ها تجربه در زمینه‌ جراحی‌ های پیچیده و درمان‌ های نوین ، به یکی از چهره‌های معتبر در این حوزه تبدیل شده است. دکتر یزدانی همواره دانش و مهارت‌ های خود را به‌ روز نگه می‌ دارد و به دلیل دقت و تعهدش به بیماران ، مورد تحسین و اعتماد بسیاری از آنان قرار گرفته است.

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: