نگاهی به جراحی بینی طبیعی با دکتر جواد یزدانی

آیا شما جزو آن دسته افرادی هستید که می خواهید عمل بینی را صرفاً برای اصلاح مشکل بینی خود انجام دهید؟ خواندن این مقاله به افرادی توصیه می شود که جراحی بینی را فقط برای زیبایی آن انجام نمی دهند ، بلکه هدف اصلی آن ها رفع مشکلات بینی و داشتن بینی متناسب با سایر اجزای صورتشان است. همچنین ، باید اظهار کنیم که جراحی بینی طبیعی با وجود خاصیت درمانی فوق العاده ، از نظر زیبایی نیز حرفی برای گفتن دارد و به چهره افراد هارمونی و زیبایی بیشتری می بخشد. یکی از مهم ترین دلایلی که افراد ، عمل بینی نچرال را انتخاب می کنند ، این است که می خواهند دیگران متوجه جراحی بینی آنها نشوند و از پزشک خود انتظار دارند که به درمان عیب و نقص های بینی مانند تغییر اندازه ، شکل ، کج بودن بینی و غیره بپردازد ، به طوری که این تغییرات کاملاً طبیعی باشند. اگر متقاضی این روند درمانی در تهران هستید می توانید تحت نظر بهترین جراح بینی دکتر جواد یزدانی اقدام به این کار کنید.

 

 

مشاوره قبل از جراحی بینی طبیعی

جلسه مشاوره با پزشک خوب و متخصص یک جلسه بسیار ارزشمندی محسوب می شود. این جلسه به عنوان یک نشست اساسی تلقی می‌شود که فاکتورهای مهمی در آن دخیل هستند:

 • جراح مورد اعتماد ، سوابق پزشکی بیمار را بررسی کرده و با هدف کاهش خطرات مرتبط با جراحی بینی طبیعی ، یک ارزیابی جامع انجام می‌دهد.
 • دکتر بینی طبیعی ، در مورد نتایج مطلوب با بیمار بحث می‌ کند و بهترین روش برای دستیابی به آن را پیشنهاد می‌دهد ، از جمله استفاده از تکنیک‌های مختلف یا ایمپلنت.
 • هزینه و گزینه‌های پرداخت نیز در طول جلسه مورد بررسی قرار می‌گیرد.
 • برخی اوقات ، روانشناسی بیمار نیز می تواند تأثیر گذار باشد. صحبت با یک پزشک متعهد می تواند به بیمار در کنترل دغدغه های روانی کمک کند و نقش پشتیبانی در طول این فرایند را بازی کند.

جراحی بینی طبیعی چگونه انجام می شود ؟

قبل از اینکه بدانیم عمل بینی طبیعی چگونه انجام می شود باید بدانیم که در ابتدا ، پزشک ساختار بینی و سایر ویژگی های صورت شما را بررسی می کند ، بعد از بررسی های انجام شده انتظارات شما را از عمل بینی می پرسد و بهترین مدل را به شما پیشنهاد می کند. از مزایای دیگر جراحی بینی طبیعی این است که به طور سرپایی انجام می شود.

در این پروسه ، ابتدا پزشک از بیهوشی استفاده می کند که می تواند به دو روش عمومی یا بی حسی موضعی صورت گیرد. این کار باعث می شود که بیمار در حین عمل هیچ دردی حس نکند.

در مرحله دوم بسته به آنکه رینوپلاستی بینی طبیعی به کدام شیوه صورت می گیرد ، جراح به ایجاد برش هایی در بینی فرد می پردازد به گونه ای که اگر از روش جراحی باز استفاده کند ، برش ها را در داخل منافذ بوجود می آورد و اگر از روش جراحی بینی باز استفاده کند ، برش هایی در داخل بینی ایجاد می شود. در این زمان ، پزشک به ایجاد تغییرات در استخوان داخلی و غضروف می پردازد تا بهترین فرم و شکل را به بینی بیمار بدهد.

مرحله سوم شامل ایجاد تغییرات در ساختار بینی با برداشتن استخوان یا غضروف و در مواردی پیوند غضروف است که این اقدامات با صلاح دید پزشک صورت می گیرد.

به منظور رفع مشکل اختلال تنفسی ، پزشک در این مرحله اقدام به اصلاح تیغه های انحرافی بینی میپردازد و در صورت نیاز آن تیغه ها را صاف می کند.

در مرحله پایانی ، پزشک بعد از فرم دهی به ساختار زیرین بینی و جراحی در بافت بینی، برش ها را بخیه می زند و بینی بیمار را پانسمان می کند.

در انتها باید گفت که در این روند ، پزشک از ایجاد قوس زیاد به بینی خودداری می کند تا بینی حالت فانتزی و عروسکی به خود نگیرد. برای انجام مشاوره و معاینه پیش از اقدام به جراحی بینی طبیعی در تهران می توانید به مطب آقای دکتر یزدانی مراجعه کنید.

 

 

 

مزیت های مهم عمل بینی طبیعی

به دلیل خاصیت درمانی بیشتر این عمل نسبت به جنبه زیبایی ، دارای مزایا و فواید زیادی است که انجام این جراحی را برای افراد مطلوب می کند. یکی از مزایای مهم این جراحی این است که اغلب مراجعه کنندگان عمل بینی طبیعی ، به عمل ترمیم نیاز پیدا نمی کنند و در اکثر موارد بیماران از این جراحی رضایت زیادی دارند.

از دیگر مزایای این عمل می توان به این اشاره کرد که ساختار داخلی بینی به سرعت ریکاوری می شوند و مانع رشد بافت اسکار یا جای زخم می گردد.

در جراحی بینی به سبک طبیعی ، با کوچک کردن زیاد پره های بینی هیچ مشکلی در مجرای تنفسی بیمار ایجاد نمی شود ، بلکه تمامی اصلاحات متناسب با اعضای صورت است. همچنین ، پزشک با کمک گرافتها از تیز شدن نوک بینی جلوگیری می کند و قوسی کاملاً طبیعی به بینی بیمار می دهد.

آیا جراحی بینی طبیعی معایبی هم دارد ؟

از آنجایی که ساختار غضروفی و استخوان بینی بیمار ، در طی این جراحی تغییرات اندکی پیدا می کند ، معایب عمل بینی طبیعی به مراتب کمتر از عمل بینی فانتزی است. هر چند در این پروسه ، بینی با عوارض موقتی مثل تورم ، کبودی در اطراف چشم و بینی ، خونریزی ، کم شدن حس بویایی ، کرختی پوست و غیره مواجه می شود با این حال شدت این عوارض برخلاف بینی فانتزی زیاد نیست و بیمار دوره نقاهت خود را طی مدت زمان کوتاه تری سپری می کند. جراحی بینی طبیعی را می توان از جمله کم خطر ترین و کم عارضه ترین جراحی ها ، نسبت به سایر مدل های عمل رینوپلاستی دانست.

جراحی بینی طبیعی برای چه کسانی مناسب است ؟

قبل از اقدام برای عمل زیبایی بینی باید بدانید که چه فرم بینی برای صورت شما مناسب است. به طور کلی ، می توان گفت که این فرم بینی به دلیل ویژگی ها و تکنیک هایی که در جراحی مورد استفاده قرار می گیرد ، برای تمامی متاضیان این جراحی مناسب است و در صد زیادی از افراد از انجام عمل بینی نچرال نتیجه رضایت بخش و خوبی دریافت می کنند. پیش از اقدام به این کار می توانید یک جلسه مشاوره حضوری با دکتر یزدانی در تهران داشته باشید.

برای تعیین وقت و شرکت در جلسه مشاوره حضوری با دکتر یزدانی می توانید با شماره تلفن زیر تماس حاصل نمایید.
09924340204

 1. جراحی بینی طبیعی برای بینی های گوشتی مناسب است ؛ زیرا در این نوع بینی دست جراح برای ایجاد قوس زیاد ، بسته است و نمی تواند بینی را به مدل فانتزی جراحی کند ؛ در نتیجه این افراد کاندید مناسبی برای عمل بینی طبیعی هستند.
 2. همچنین ، این جراحی به کسانی پیشنهاد می شود که اجزای صورتشان بزرگ است ، زیرا در مدل فانتزی بینی تا حد زیادی کوچک می شود و نمی تواند گزینه مناسبی برای صورت های درشت باشد.
 3. کسانی که فاصله بین لب و بینی شان زیاد است با انجام جراحی بینی طبیعی می توانند به صورتشان زیبایی ببخشند ، زیرا در این روش از سربالا شدن زیاد نوک بینی خبری نیست و در تشدید فاصله لب و بینی تاثیری ندارد.
 4. در پایان باید بگوییم که این جراحی برای افرادی که به سایر بیماری هایی نظیر بیماری قلبی ، مشکلات خونی ، دیابت و مشکلات ریوی دچار هستند ، پیشنهاد نمی شود.

آنچه قبل از جراحی بینی طبیعی باید انجام دهیم :

اقدامات قبل از جراحی بینی طبیعی - دکتر جواد یزدانی

مراقبت های بعد از جراحی بینی طبیعی

پس از عمل بینی طبیعی ، بیمار ملزم به رعایت مواردی است که به روند بهبود وی کمک می کنند.

 • مصرف به موقع داروها
 • عدم مصرف الکل و دخانیات
 • استفاده از کمپرس یخ برای کاهش تورم
 • عدم حضور در مکان های شلوغ
 • عدم جویدن آدامس
 • عدم انجام سایر فعالیت های فیزیکی و غیره

بهترین زمان برای انجام جراحی بینی نچرال

برای انجام عمل بینی طبیعی ، بیمار باید به بلوغ جسمی و فکری رسیده باشد و این جراحی را در سن مناسب انجام دهد. به عنوان مثال ، نوجوانان تازه به بلوغ رسیده ، سریعاً به فکر انجام عمل بینی خود هستند ؛ در صورتی که برای انجام عمل فرد باید مرحله رشد خود را پشت سر گذاشته و زمانی دست به اقدام بزنند که بینی به فرم نهایی خود رسیده باشد و دیگر رشد نمی کند.

به طور کلی می توان گفت بهترین سن جراحی زیبایی بینی با مدل طبیعی در بین افرد از 18 سال تا 50 سال است اما باید دانست در سنین بالا به دلیل کند بودن سرعت بهبود بافت های آسیب دیده ، ترجیحاً جراحی در سنین قبل از 45 صورت بگیرد. از دیگر عوامل مورد توجه باید به این موضوع اشاره کنیم که تصمیم به انجام عمل بینی طبیعی ، نباید احساسی باشد و فرد باید با عقلانیت و متناسب با مشکل بینی خود اقدام به انجام رینوپلاستی بکند.

بنابراین ، داشتن بلوغ عقلی نیز امری مهم است. متقاضیان جراحی بینی طبیعی در تهران می توانند با استفاده از اطلاعات تماس موجود در این سایت جهت مشاوره و معاینه حضوری اقدام کنند.

ویژگی های عمل بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی در بینی های استخوانی یا گوشتی ، اغلب از تکنیک پرزرویشن رینوپلاستی استفاده می کند به این معنی که با حفظ غضروف ، استخوان و بافت نرم بینی ، به رفع ایرادات آن پرداخته و کانتور طبیعی را به دست می دهد. ب‎ه همین ‎دلیل ، در این مدل بینی ، سوراخ‎ های بینی خیلی کوچک نمی‎ شوند و قوس محسوسی بر روی پل بینی ایجاد نشده و زاویه بین نوک بینی و لب بالا نرمال است.
همین زاویه بین لب بالا و بینی که اغلب بین ۹۰ تا ۹۵ درجه است ، بارزترین ویژگی این مدل بینی است. در سایر مدل ها از قبیل جراحی بینی فانتزی یا جراحی بینی نیمه فانتزی ، زاویه بین لب بالا و بینی ، بازتر است و به همین دلیل نوک بینی بیشتر رو به بالا هدایت می شود.

چگونه ورم بعد از عمل بینی نچرال را کاهش دهیم ؟

 • قرار دادن کمپرس یخ در نواحی اطراف محل جراحی شده
 • قرار دادن چند بالش در زیر سر برای قرار گرفتن بدن در حالت لمیده و اجتناب از وارد کردن فشار به بینی
 • محدود کردن مصرف غذاهایی که به جویده شدن زیاد نیاز دارد و روی آوردن به غذاهای نرم در فاز بهبود بعد از عمل
 • اجتناب از انجام فعالیت های فیزیکی و ورزشی سنگین

علت محبوبیت مدل بینی طبیعی

مدل بینی طبیعی جزو مدل‌های مورد علاقه افراد بسیاری است که بهترین جراحان را برای انجام آن انتخاب می‌کنند. دلیل این انتخاب این است که این افراد علاوه بر داشتن بینی بدون نقص و بی عیب ، به دنبال حفظ زیبایی و عملکرد طبیعی هستند ، به‌طوری که هیچ علامتی از جراحی مانند پل پریده یا نوک بینی نامناسب وجود نداشته باشد. به عنوان مدلی نچرال ، بینی طبیعی به عنوان محبوب‌ترین گزینه میان زنان و مردان شناخته شده است.

جراحی بینی طبیعی مدرن

جراحی زیبایی دماغ ، به طور مخالف با باورهای رایج ، دارای یک تاریخچه عمیق و قدیمی است که در طول سال‌ها با پیشرفت‌های تکنولوژی و ظهور تکنیک‌های جدید ، تغییرات فراوانی را تجربه کرده است. امروزه ، با رسیدن به این درجه پیشرفت ، به عنوان یک عمل مدرن شناخته می‌شود. عمل بینی طبیعی مدرن نیز از تکنیک‌های مدرن و به‌روز جهان برای خلق بینی طبیعی استفاده می‌کند. این تکنیک‌ ها ، با استفاده از ابزارها ، گرافت‌ها و تکنیک‌های متنوع ، امکان تغییر شکل بینی تا دست‌یافتن به نتایج مطلوب را فراهم می‌کنند.

در گذشته ، رینوپلاستی طبیعی بر اساس یک الگوی ثابت و کوکی‌کات انجام می‌شد. این باعث ایجاد مشکلاتی مانند افتادگی بینی ، ناهنجاری‌های بینی ، مشکلات تنفسی و موارد دیگر در برخی از افراد می‌شد. اما با پیشرفت تکنولوژی مدرن ، امروزه امکان انجام عمل جراحی زیبایی بینی طبیعی زیر نظر جراحان ماهر و با استفاده از مدل‌های مختلف با پایداری و ثبات بالا ، وجود دارد.

چگونه می‌توانیم برای جراحی بینی طبیعی آماده شویم ؟

برای بهبود نتیجه عمل بینی به سبک طبیعی ، اقداماتی قبل از عمل وجود دارد که باید انجام دهیم. پزشک در جلسه مشاوره ما را توصیه می‌کند که قبل از عمل از مصرف داروهایی مانند آسپرین ، ایبوپروفن ، ویتامین E و سایر مکمل‌هایی که ممکن است خون را رقیق کنند ، خودداری کنیم.
همچنین ، وی تأکید می‌کند که اگر سیگار می‌کشید ، حداقل دو هفته قبل از جراحی باید آن را ترک کنید. مصرف ویتامین C و مواد غذایی حاوی مواد معدنی و آهن نیز دو هفته قبل از عمل توصیه می‌شود. همچنین ، حدود ۸ ساعت قبل از جراحی نباید هیچ چیزی مصرف کرده یا نوشیده شود. این اقدام به منظور پیشگیری از مشکلاتی است که ممکن است در فرایند بیهوشی رخ دهد ، و در صورت عدم رعایت ، پزشک ممکن است عمل را لغو کند.

رینوپلاستی طبیعی برای انواع بینی‌ها

 1. رینوپلاستی طبیعی بینی استخوانی: برای بینی هایی که ساختار آن‌ها از بافت‌های استخوانی و غضروفی محکمی تشکیل شده است ، می‌توان با اعمال تغییرات مناسب به آن‌ها شکل دهید. در روش طبیعی رینوپلاستی بینی استخوانی ، نتیجه بسیار طبیعی و قابل قبول خواهد بود و حتی در برخی موارد ، تفاوت‌های ظاهری بینی به شدت مشهود نخواهد بود.
 2. رینوپلاستی طبیعی بینی گوشتی: برخلاف بینی هایی استخوانی ، بینی هایی گوشتی از بافت‌های نرم‌تر و ضعیف‌تر تشکیل شده‌اند؛ بنابراین ، در انجام رینوپلاستی بینی گوشتی ، تغییرات زیادی در بافت‌ها اعمال نمی‌شود. به همین دلیل ، این روش به عنوان یک تکنیک طبیعی برای این نوع از بینی‌ها شناخته می‌شود. زیرا با حفظ ساختار اصلی ، می‌توان ایرادات و ناهنجاری‌های موجود را برطرف کرد.

جراحی بینی طبیعی مردانه

جراحی زیبایی بینی یکی از پرطرفدارترین فرایندهای زیبایی است. زیبایی بینی به یک استاندارد ثابت متکی نیست و با توجه به ویژگی‌ های دیگر صورت ، متفاوت است. به عنوان مثال ، یک بینی عروسکی به تنهایی می‌ تواند زیبایی بینی را نمایان کند ، اما زمانی که این مدل بینی روی صورت افراد مختلف اجرا می شود ، متوجه می شویم که برخی آن را بسیار گوناگون و زیبا می بینند در حالی که برای برخی دیگر ، ممکن است جذابیت نداشته باشد.

در این میان ، بیشتر آقایانی که اقدام به جراحی بینی برای رفع ایرادات ظاهری و فانکشنال خود می‌ کنند ، تأکید دارند که بینی آنها به شکلی طبیعی جراحی شود و آثار عمل زیبایی در چهره آن ها مشخص نباشد.

دکتر جواد یزدانی

دکتر جواد یزدانی

دکتر جواد یزدانی یکی از برجسته‌ ترین جراحان و متخصصان گوش ، حلق و بینی در تهران است. وی با سال ها تجربه در زمینه‌ جراحی‌ های پیچیده و درمان‌ های نوین ، به یکی از چهره‌های معتبر در این حوزه تبدیل شده است. دکتر یزدانی همواره دانش و مهارت‌ های خود را به‌ روز نگه می‌ دارد و به دلیل دقت و تعهدش به بیماران ، مورد تحسین و اعتماد بسیاری از آنان قرار گرفته است.

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: