همه چیز درباره جراحی بینی در تهران + نمونه کار

جراحی بینی انواع مختلفی دارد که هر یک از آن ها یکی از مشکلات موجود در بینی را حل می کند و شما را به هدف زیبایی یا حتی درمانی خود می رساند. در سال های اخیر شاهد هجوم تعداد زیادی از زیبا جویان به سمت انجام این عمل زیبایی بوده ایم. البته چه کسی بدش می آید که به ظاهر رویایی خود دست یابد و از نظر خود به کمال برسد ، در حالی که زیبایی افزوده شده به چهره افراد کمک می کند تا حس خوبی نسبت به ظاهر خود داشته باشند و اعتماد به نفس بالایی پیدا کنند. اما نیاز است قبل از انجام رینوپلاستی یکسری آگاهی های کلی نسبت به بخش ها و موارد اجرایی داشته باشید که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت. ضمناً اگر از متقاضیان عمل بینی هستید ، می توانید تحت مشاوره و معاینه دکتر جواد یزدانی در تهران قرار بگیرید.

قبل و بعد از جراحی بینی - دکتر جواد یزدانی

چه کسانی به جراحی بینی نیاز دارند و کاندید خوبی برای آن هستند؟

عمل زیبایی بینی با دکتر یزدانی در تهران پروسه ای است که می تواند مشکلات بسیاری را حل نماید. این مشکلات بسیار مختلف هستند و هر کدام روش و روند خاص خود را برای درمان دارن که همه آنها در پروسه جراحی زیبایی بینی خلاصه می شود. در ادامه برخی از این مشکلات نام برده شده اند:

 • اصلاح یک نا همواری و بد فرمی مادرزادی در بینی
 • بالا بردن سطح زیبایی صورت و چهره
 • باز کردن انسداد در مجاری بینی در اثر انحراف تیغه بینی یا موارد دیگر
 • بازیابی و درمان یک شکستگی در بینی
 • درمان مشکلات تنفسی که به دلایل متعددی در بینی رخ داده اند

از سوی دیگر متخصصین با تجربه در این زمینه مانند دکتر جواد یزدانی توصیه می کنند که یک شرایط استاندارد و رعایت بعضی موارد می تواند کمک کند تا جراحی بینی ایده آلی را تجربه کنید. برخی از مهمترین این موارد عبارتند از :

 • به بلوغ کامل فیزیکی رسیده باشید و رشد استخوانی شما به پایان رسیده باشد.
 • دخانیات و سیگار مصرف نکنید.
 • از محدودیت های این جراحی و شرایطی که در طول آن خواهید داشت آگاه باشید.
 • با تصمیم خود و خواست و رضایت شخصی تصمیم به انجام این عمل زیبایی گرفته باشید.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر فرم را پر کنید تا جهت مشاوره با شما تماس بگیریم.

روش های مختلف جراحی بینی

در جراحی زیبایی بینی در تهران با دکتر جواد یزدانی ، دو تکنیک اصلی استفاده می‌ شود. تکنیک باز و تکنیک بسته که در ادامه هر کدام از آن ها را شرح خواهیم داد:

 • تکنیک باز (Open Rhinoplasty) :

 1. در این تکنیک ، رینوپلاستی از طریق برش‌ هایی درون بینی انجام نمی ‌شود ، بلکه برش ‌های بزرگتر در ناحیه بینی برای ایجاد دسترسی به ساختارهای داخلی بینی انجام می ‌شود.
 2. با این روش ، پزشک می ‌تواند به صورت مستقیم به استخوان‌ ها و غضروف‌ های بینی دسترسی داشته باشد و تغییرات لازم را در آن ها ایجاد کند.
 3. تکنیک باز معمولاً برای جراحی ‌های پیچیده ‌تر بینی استفاده می‌شود ، زیرا این روش اجازه می ‌دهد تا جراح به صورت دقیق‌ تر و جزئی ‌تر به تغییرات مورد نیاز دست یابد.
 • تکنیک بسته (Closed Rhinoplasty) :

 1. در این تکنیک ، تمامی برش‌ ها درون بینی انجام می‌شود و هیچ برش بیرونی ایجاد نمی ‌شود.
 2. پزشک از این روش برای انجام جراحی‌ های ساده ‌تر یا تغییرات کوچکتر در شکل بینی استفاده می ‌کند.
 3. تکنیک بسته به دلیل عدم نیاز به برش بیرونی ، معمولاً زمان بهبودی کمتری نیاز دارد و به عنوان یک روش کم تهاجم شناخته می‌ شود.

چگونه برای عمل بینی در تهران آماده شویم ؟

قبل از اینکه پروسه عمل زیبایی بینی در تهران را آغاز کنید نیاز دارید برای انجام آن آماده شوید. برای رسیدن به این مورد باید برخی اقدامات مختلف را به انجام برسانید که در ادامه مرحله به مرحله توضیح داده شده اند:

مشاوره با جراح

 1. ملاقات با بهترین پزشک بینی : برای شروع ، با یک جراح بینی در شهر تهران مشاوره کنید تا در مورد گزینه‌ ها و انتظارات خود صحبت کنید.
 2. بحث در مورد اهداف : بیان کنید که می ‌خواهید بینی خود را به چه شکل تغییر دهید و انتظارات خود را با پزشک به اشتراک بگذارید.

تصویرسازی و بررسی شرایط

 1. تصویرسازی بینی : ممکن است دکتر عمل بینی از نرم‌ افزارهای تصویرسازی استفاده کند تا شکل نهایی بینی را به شما نشان دهد.
 2. بررسی شرایط : اطمینان حاصل کنید که پزشک مورد نظر شما دارای مجوز و تجربه کافی در انجام جراحی بینی در تهران است.

آماده سازی روحی و جسمی

 1. آماده سازی روحی : پیش از عمل زیبایی بینی در تهران ، اطلاعات کافی در مورد روند جراحی به دست آورده و با شناخت موارد مختلف ، اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.
 2. آماده سازی جسمی : سلامتی خود را بهبود دهید ، از مصرف دخانیات و الکل خودداری کنید و درمورد مصرف داروهایی که ممکن است با جراحی رینوپلاستی تداخل داشته باشند با دکتر بینی مشورت نمایید.

آماده سازی قبل از جراحی بینی

 1. آزمایش های پیش از جراحی : ممکن است نیاز به انجام آزمایش های قبل از رینوپلاستی مانند آزمایش خون یا ای‌ کی ‌جی داشته باشید.
 2. صحبت با تیم جراحی : قبل از عمل بینی ، با تیم جراحی خود در مورد جزئیات عمل ، مراقبت‌ های پس از جراحی بینی و سوالاتی که دارید صحبت کنید.

آماده سازی برای بعد از جراحی

 1. تهیه داروها : داروهایی که پس از جراحی زیبایی بینی نیاز دارید را قبل از عمل تهیه کنید.
 2. برنامه ‌ریزی مراقبت‌ های پس از جراحی : با خانواده و دوستان خود برنامه ‌ریزی کنید تا کمک‌ های لازم برای مراقبت های بعد از عمل زیبایی بینی را دریافت کنید و به مشکل نخورید.

بینی مورد پسند آقایان به سبک دکتر یزدانی

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی در جراحی بینی چیست ؟

تفاوت اصلی بینی گوشتی و استخوانی در عمل زیبایی بینی این است که هرکدام نیازهای ویژه‌ ای دارند و روش‌ های مختلفی برای بهبود شکل و ظاهر آن ها وجود دارد.

 • بینی گوشتی : این نوع بینی اغلب دارای بافت‌ های نرم و انعطاف‌ پذیر است. در جراحی بینی دکتر یزدانی ، ممکن است غضروف‌ ها تغییر شکل داده شوند ، بافت‌ های بینی تنظیم و شکل دهی شوند و گاهی اوقات از روش‌ های تزریق مواد پرکننده برای بهبود شکل بینی استفاده می‌ شود. این نوع بینی معمولاً محدودیت در تغییر شکل خود دارد ؛ زیرا پوست ضخیم و بافت حجیم آن اجازه تغییر نمی دهد.
 • بینی استخوانی : این نوع بینی اغلب دارای ساختار استخوانی بیشتری است که نیازمند تغییرات در استخوان بینی می‌ باشد. در این نوع پروسه زیبایی ، استخوان‌ های بینی تغییر شکل داده می‌ شوند ، ممکن است بخش‌ هایی از استخوان برداشته شوند یا بهبود شکل استخوان‌ های بینی صورت بگیرد. این عمل معمولاً برای افرادی که مشکلات استخوانی مانند بینی گنبدی یا بینی خمیده دارند ، مناسب است.

مراحل جراحی بینی در اتاق عمل

جراحی زیبایی بینی یک فرآیند پیچیده است که در اتاق عمل تحت نظر یک جراح بینی ماهر و با تجربه و تیم پزشکی انجام می‌شود. در طول عمل بینی ، مراحل مختلفی دنبال می شود که به صورت کلی عبارتند از:

آماده‌ سازی بیمار :

قبل از هر جراحی ، بیمار به طور کامل آماده‌ می‌ شود. این شامل تعویض لباس بیمار و ارزیابی شرایط سلامت عمومی و روحی او برای ورود به اتاق عمل می باشد.

بیهوش کردن بیمار:

بیهوشی به این منظور انجام می شود تا این اطمینان حاصل شود که حس درد در طول رینوپلاستی به صفر خواهد رسید. پس از بیهوشی ، جراحی وارد فاز اصلی خود می شود.

برش و دسترسی به ساختارهای بینی :

دکتر بینی با برش‌ های مختلف روی بینی دسترسی به ساختارهای داخلی بینی (استخوان ، غضروف) را امکان پذیر می‌کند. این برش‌ ها معمولاً در داخل بینی یا در بخش بیرونی ایجاد می شود.

تغییرات در استخوان و غضروف بینی :

پزشک تغییرات موردنیاز در استخوان و غضروف بینی را انجام می‌ دهد. اقداماتی از قبیل برداشتن یا افزودن استخوان و غضروف ، اصلاح شکل غضروف و استخوان ، و بهبود دادن ساختار بینی در این فاز انجام می شود.

مدل‌ و فرم دادن به بینی :

پس از اعمال تغییرات موردنیاز ، پزشک به مدل‌سازی بینی می‌ پردازد. در طول این فاز ، با ادامه دادن تغییرات در چارچوب بینی ، این عضو به فرمی که قبل از عمل در باره آن بحث شده بود ، در آورده می شود.

پایان جراحی و بخیه زدن :

پس از انجام تمام تغییرات مورد نیاز ، جراح رینوپلاستی برش‌ های ایجاد شده در داخل و خارج بینی را بخیه می زند. این مرحله نقش مهمی در بهبود سریع‌ تر واکنش بدن نسبت به جراحی دارد.

به هوش امدن بیمار و انتقال به اتاق ریکاوری :

پس از اتمام جراحی بینی در تهران ، بیمار به اتاق ریکاوری انتقال داهد می شود تا تحت نظارت پرسنل و اطمینان از وجود هرگونه مشکل پس از عمل ، بتواند بعد از به هوش امدن ، محل درمان را به مقصد منزل ترک کند.

آیا جراحی بینی باز بهترین تکنیک رینوپلاستی است ؟

به طور کلی عمل بینی روش های بسیار و تکنیک های متفاوتی دارد که با وجود آن ها نیز هر جراحی در تهران یا سایر شهرها این پروسه را به گونه متفاوتی انجام می دهد. همچنین مدل های مختلفی در نتیجه این عمل وجود دارند که می توان یکی از آن ها را انتخاب کرد ، اما تکنیک های جراحی راینوپلاستی به باز و بسته خلاصه می شوند. در تکنیک بسته محدودیت های بسیاری وجود دارد و همه می دانند که دسترسی و بازه ایجاد تغییرات در آن کمتر است. از سوی دیگر ، در روش باز به دلیل دسترسی بیشتر به اندام و بافت ها قابل مشاهده بودن کل ساختار بینی می توان نتایج بهتری را از این عمل به دست آورد و تغییرات بیشتر و تاثیر گذار تری را در بینی ایجاد نمود. در این تکنیک از جراحی بینی حتی کار پزشک راحت تر است و می تواند بهتر شما را به خواسته و نتیجه را به فرم دلخواه و مورد نظرتان برساند. البته این مورد که کدام تکنیک انجام شود ، بستگی به نوع بینی مد نظر شما و خواسته و هدف شما از عمل بینی دارد. 

نکات کلیدی روز اول عمل بینی

راهنمایی‌ های کلیدی برای روز اول پس از جراحی زیبایی بینی عبارتند از:

 • استراحت : اجتناب از فعالیت ‌های سنگین و استراحت کافی برای بهبود عملکرد بدن.
 • قرار دادن کمپرس یخ : قرار دادن کمپرس یخ عینک روی ناحی اطراف چشم و پیشانی به منظور کاهش ورم و درد.
 • مصرف داروها : مصرف داروهای ضد التهاب و درد به ‌طور دقیق به دستور پزشک.
 • عدم لمس : اجتناب از لمس و دستکاری بانداژ بینی.
 • • مصرف مایعات : مصرف آب و مایعات بیشتر برای کمک به ریکاوری سریع و خروج ماده بیهوشی از بدن.
 • تغذیه سالم : مصرف غذاهای سبک و مقوی و اجتناب از مواد غذایی که ممکن است به ورم و التهاب بیشتر منجر شود.
 •  تهوع بعد از عمل بینی : از جمله عارضه های شایع در روز اول عمل زیبایی بینی ، احساس تهوع و بالا آوردن خون است که به دلایل مختلفی اتفاق می افتد و جای نگرانی ندارد.
 • حفظ آرامش و خونسردی : هر نوع نگرانی و استرس را از خود دور کنید ، در صورتی که نگرانی و سوال خاصی دارید ، حتما این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.

چند روز بعد از عمل بینی تامپون و بخیه های بینی برداشته می شوند ؟

معمولاً ، زمان خارج کردن تامپون بین 2 تا ۷ روز و سوچور یا بخیه های عمل بینی از ۶ روز تا 2 هفته بسته به نظر جراح برداشته می ‌شوند ، اما این مدت زمان براساس نوع عمل رینوپلاستی ، میزان بهبودی فرد و توصیه ‌های پزشک ممکن است متفاوت باشد. ممکن است بخیه های بینی جذبی بوده و نیازی به کشیدن نداشته باشد ، اما در شرایطی که بخیه ها نیاز به کشیدن داشته باشند ، اغلب بعد از گذشت 3 الی 5 روز از بیمار خواسته می شود به مطب پزشک مراجعه کند تا بخیه و تامپون بینی برداشته شود ، گچ یا اسپلینت بینی لازم است برای مدت زمان بیشتر 6 الی 10 روز روی بینی باقی بماند.

بعد از عمل جراحی بینی چی بخوریم ؟

بعد از عمل جراحی بینی ، تغذیه مناسب می‌ تواند منجر به بهبودی سریعتر شود. در این دوره ، باید از مصرف خوراکی های سفت یا مواد غذایی که نیاز به جویدن زیادی دارند ، پرهیز شود. همچنین مصرف ادویه ها و خوراکی هایی که التهاب و تورم را افزایش می دهند ، توصیه نمی شود.

پروتئین هایی نظیر مرغ ، ماهی ، تخم‌ مرغ و لبنیات به بازسازی بافت ‌ها کمک کرده و مصرف آن ها بعد از جراحی زیبایی بینی توصیه می ‌شود. مواد غذایی غنی از ویتامین C مانند پرتقال ، توت فرنگی و گوجه‌ فرنگی نیز به فرایند بهبودی کمک می ‌کنند. مصرف مواد غذایی غنی از فیبر مانند سبزیجات و میوه ‌ها نیز توصیه می‌ شود. همچنین ، مصرف مایعات به میزان کافی مانند آب و و آب میوه های طبیعی بسیار توصیه می شود.

دکتر جواد یزدانی

دکتر جواد یزدانی

دکتر جواد یزدانی یکی از برجسته‌ ترین جراحان و متخصصان گوش ، حلق و بینی در تهران است. وی با سال ها تجربه در زمینه‌ جراحی‌ های پیچیده و درمان‌ های نوین ، به یکی از چهره‌های معتبر در این حوزه تبدیل شده است. دکتر یزدانی همواره دانش و مهارت‌ های خود را به‌ روز نگه می‌ دارد و به دلیل دقت و تعهدش به بیماران ، مورد تحسین و اعتماد بسیاری از آنان قرار گرفته است.

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
6 Comments
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آیسان
آیسان
6 ماه قبل

دکتر یزدانی عزیز شست و شو بینی تاثیری برای رفع بوی بد بینی بعد از جراحی داره ؟

تهمینه
تهمینه
6 ماه قبل

سلام جناب دکتر ، بینی پسرم شکسته و 14 سالشه ، می تونه برای جراحی زیبایی و درمانی بینی انجام بده ؟

آخرین ویرایش 6 ماه قبل توسط تهمینه
اکرم
اکرم
6 ماه قبل

سلام دکتر یزدانی عزیز ، جراحی بینی انجام دادم ، الانم که پاییزه نیازه روی بینیم ضدآفتاب بزنم؟

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
6 Comments
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آیسان
آیسان
6 ماه قبل

دکتر یزدانی عزیز شست و شو بینی تاثیری برای رفع بوی بد بینی بعد از جراحی داره ؟

تهمینه
تهمینه
6 ماه قبل

سلام جناب دکتر ، بینی پسرم شکسته و 14 سالشه ، می تونه برای جراحی زیبایی و درمانی بینی انجام بده ؟

آخرین ویرایش 6 ماه قبل توسط تهمینه
اکرم
اکرم
6 ماه قبل

سلام دکتر یزدانی عزیز ، جراحی بینی انجام دادم ، الانم که پاییزه نیازه روی بینیم ضدآفتاب بزنم؟

جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: