کاهش درد جراحی بینی

رایج ترین موضوعی که زیبا جویان در مراحل عمل زیبایی بینی در پی آن هستند ، کاهش درد جراحی بینی می باشد. احساس درد پس از عمل زیبایی و یا درمانی بینی برای متقاضیانی که تحت این پروسیجر قرار گرفته اند ، طبیعی بوده و هر داوطلبی نیز آستانه درد منحصر به فرد خود را دارد. در واقع باید گفت که درد شدید پس از این فرایند زیبایی ، بعید می باشد زیرا طی این جراحی بینی ، برداشتن و برش عضلات اصلی وجود ندارد و تنها در ساختارهای سطحی استخوان های بینی و غضروف آن تغییر ایجاد می شود. در این مقاله که توسط بهترین جراح بینی تهران دکتر جواد یزدانی تهیه شده است با ما همراه باشید تا با علت این عارضه و روش های رفع آن آشنایی شوید.

 

کاهش درد جراحی بینی - دکتر جواد یزدانی

 

آیا درد جراحی بینی حین عمل حس خواهد شد؟

با توجه به اینکه این فرایند زیبایی با بیهوشی و یا بیحسی انجام می شود ، پیش از آغاز این تکنیک فرد هیچ گونه دردی را متوجه نخواهد شد.

زمان بندی کاهش درد جراحی بینی

درد بینی یک ماه پس از عمل

یکی از دستاوردهای بزرگ حوزه پزشکی و جراحی بینی ، استفاده از متدهای کاهش درد پس از عمل بینی می باشد. از این رو در صورتی که نگران درد حاصل از این پروسه می باشید باید بگوییم که رینوپلاستی با تکنیک های مدرن امروزی فرایندی کم درد می باشد و با توجه به بالا رفتن سطح آگاهی ، این عارضه طبیعی ، موضوع نگران کننده ای نیست که شما را از انجام این پروسیجر منصرف کند.

درد بینی سه ماه بعد از عمل

در تمامی تکنیک های جراحی صرفنظر از فرم اجرا شده ، سن و جنسیت بیمار ، پس از طی دوره ای سه روزه و نهایتا یک هفته ای ، داوطلب دیگر هیچ گونه دردی را در بینی خود احساس نخواهد کرد. در واقع این دامنه زمانی در شرایطی است که این روش زیبایی به دست جراحی با تجربه و ماهر انجام شده و مراقبت های بعد از جراحی بینی توسط مراجعه کننده ، با حساسیت و دقت اجرا شده باشد. اما در مواردی نادر در پی عدم رعایت موارد استاندارد جراحی بینی توسط پزشکی بی تجربه ، ممکن است بیمار در ماه های بعد از عمل به دلیل خطاهای جراحی و یا عفونی شدن زخم ها ، درد بسیاری را در بینی خود تجربه کند. مشاهده این شرایط نگران کننده بوده و شخص باید برای پیگیری علت درد بلافاصله به بهترین جراح بینی تهران دکتر یزدانی مراجعه کند.

علت درد بینی بعد از عمل

با از بین رفتن اثر بیهوشی ، به علت دستکاری غضروف و استخوان طی جراحی ، درد آغاز می شود که خوشبختانه با مسکن های تجویز شده توسط پزشک می توان به کاهش درد جراحی بینی پرداخت. روند این ناراحتی ، حداکثر در سه روز ابتدایی به حداقل خود رسیده و فروکش می کند. اما در صورتی که پس از سپری شدن این دوره طی هفته های پس از عمل ، در بینی تان احساس درد داشتید شکی در عفونی شدن بینی تان نیست. در صورتی که به همراه درد ، علائمی همچون التهاب و کبودی نیز وجود داشت ، حتماً به جهت پیگیری درمان می بایست به پزشک مراجعه کرد.

گلو درد بعد از جراحی بینی

سردرد و گلودرد پس از عمل زیبایی بینی از جمله علائمی شایع است که ممکن است زیبا جو پس از این پروسه زیبایی احساس کند. قرار گیری لوله تنفسی در دهان ، عفونت گلو و همچنین کمبود آب در بدن نیز از جمله عواملی است که موجب این مشکل می شود.

اقدامات مورد نیاز برای کاهش درد گلو پس از جراحی بینی

 1. مصرف قرص ویتامین c
 2. در حد امکان فرد نباید در معرض هوای آلوده باشد.
 3. از مصرف مواد غذایی شور و ادویه دار برای جلوگیری از تحریک گلو خودداری کنید.
 4. نوشیدن مایعات در خصوص مرطوب نگه داشتن گلو و کاهش درد جراحی بینی در این ناحیه تاثیرگذار است.
 5. مکیدن آب نباتی که طعم مرکبات از جمله لیمو داشته باشد می تواند به روان شدن گلو و همچنین کاهش درد کمک شایانی کند.

کاهش درد استخوان بینی بعد از عمل

عمل زیبایی بینی نیز همچون دیگر فرایندهای جراحی به جهت تهاجمی بودن ماهیت آن ، بی شک با درد همراه است. طی این پروسیجر نیز با توجه به اینکه اغلب این روش با بیهوشی عمومی انجام می شود ، دردی حس نمی شود اما با از بین رفتن بیهوشی ، آغاز می شود. برای شکل دهی و تغییر چارچوب غضروفی و استخوانی بینی ، عملیاتی بر روی آن صورت می گیرد که با توجه به میزان تجربه و مهارت جراح بینی خوب در تهران دکتر یزدانی ، اجرای عملیات متفاوت است. از جهتی آستانه درد در اشخاص متفاوت است و نمی توان قانونی کلی را در خصوص احساس درد در استخوان ارائه داد. حتی می توان گفت که بعضی از بیماران هیچ گونه دردی را در استخوان خود تجربه نکرده اند.

نباید های دارویی برای کاهش درد جراحی بینی

داروهایی که حاوی ایبوپروفن هستند را مصرف نکنید زیرا این محصولات خطر خونریزی را افزایش می دهند.

 1. Advil
 2. میدول
 3. موترین

چه مدت پس از عمل بینی درد ماندگار است؟

درد با هر شدتی که باشد نیز اغلب ۳۶ تا ۷۲ ساعت ادامه دار است ، اما اغلب به دلیل عواملی دیگر در مدت زمان بیشتر ماندگار می باشد. در صورتی که بینی عملی شخصی دستکاری شده و یا به دلایلی همچون درگیری و یا ضربه ، آسیب ببیند ، درد حاصله تشدید یافته و کاهش درد جراحی بینی به تعویق می افتد. گاهی بافت تشکل دهنده بینی در مراجعه کنندگان از حساسیت بالایی برخوردار است که به علت تغییرات وارده ، متحمل دردی بیشتر می شود. در شرایط نرمال با اتمام هفته ابتدایی دوره نقاهت ، درد این فرایند زیبایی به حداقل می رسد.

فاکتور های مورد نیاز برای کنترل درد عمل بینی

برای کمک به بهبودی بینی در هفته های آغازین پس از جراحی زیبایی بینی ، اقدامات زیر را انجام دهید  :

 • فین نکنید.
 • با نرفت.
 • از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید
 • سر خود را به خصوص هنگام خواب بالا نگه دارید.
 • از مواد خوراکی طبیعی مثل آناناس تازه استفاده نمایید.
 • برای کاهش درد جراحی بینی ، از داروهای مسکن استفاده کنید.
 •  به مکان های شلوغ از ورود ضربه به صورت خود جلوگیری کنید.
 • کمپرس خنک را بر روی گونه ‌ها و زیر چشم ‌های تان بگذارید.
 • هنگام استفاده از عینک مراقب باشید ، فشاری به پل بینی خود وارد نکنید.
دکتر جواد یزدانی

دکتر جواد یزدانی

دکتر جواد یزدانی یکی از برجسته‌ ترین جراحان و متخصصان گوش ، حلق و بینی در تهران است. وی با سال ها تجربه در زمینه‌ جراحی‌ های پیچیده و درمان‌ های نوین ، به یکی از چهره‌های معتبر در این حوزه تبدیل شده است. دکتر یزدانی همواره دانش و مهارت‌ های خود را به‌ روز نگه می‌ دارد و به دلیل دقت و تعهدش به بیماران ، مورد تحسین و اعتماد بسیاری از آنان قرار گرفته است.

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: